Playboy

Roland Okoń to wrocławski fotograf, wegetarianin i miłośnik kobiecego piękna. Stworzył kalendarz „Vegetarian Calendar 2018„, by promować zdrowy tryb życia. Hasło kalendarza brzmi „Vegan is the new sexy”. Trudno nie zgodzić się z nim, zwłaszcza po obejrzeniu kart 12 kolejnych miesięcy. Każda z modelek jest wegetarianką lub weganką. Zobaczcie je w naszej galerii (nakład kalendarza został limitowany do 700 sztuk).

Oddajmy głos autorowi kalendarza, który napisał w przedmowie: „Piękno w przypadku człowieka to kategoria, która zawiera nie tylko pierwiastek fizyczny. Mieści bowiem w sobie także wnętrze danej osoby. Oglądając po raz pierwszy fotografie zdobiące Vegetarian Calendar, możemy sądzić, że to tylko pochwała kobiecego erotyzmu w bardzo eleganckim i wysublimowanym wydaniu. Jednak mając wiedzę, że sfotografowane modelki są wegetariankami, dostrzegamy, że seksualność to zaledwie uzupełnienie ich postaci. Piękno bowiem to nie tylko nienaganne kształty, lecz także styl życia”.

Ten styl życia deklaruje sam autor zdjęć, wielokrotnie nagradzany fotograf, właściciel Galerii Oko i wegetarianin, który przez bodźce wizualne chce promować te swoje idee.